Zbliża się koniec roku szkolnego i przedszkolnego i warto jak najszybciej wybrać książki na nagrody dla przedszkolaków i dzieci. Tutaj znajdziesz niezwykle atrakcyjną ofertę książek dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Sprawdź pomysły, które są idealne dla zainteresowań i potrzeb dzieci w każdym wieku.

Książki na nagrody dla przedszkolaków

Książki dla przedszkolaków zawierają wiele fantastycznych tytułów, w tym wspaniały „Rok w lesie” Emilii Dziubak z niesamowitymi ilustracjami natury. Warto również zwrócić uwagę na słynne „Lato na ulicy Czereśniowej” Susanne Berner Rotraut. Dzięki tej książce z obrazkami rodzice mogą opowiadać swoim dzieciom miliony interesujących historii. 

Książki dla uczniów szkoły podstawowej

Szkoła podstawowa to czas, kiedy dzieci lubią czytać książki. Następnie powinny dotrzeć do najciekawszych tytułów, aby uświadomić im, że czytanie może być zabawą, a nie tylko obowiązkiem. Seria „Magiczne drzewo” spodoba się nie tylko chłopcom, ale także dziewczętom. Dzięki dużej czcionce nawet równiarki mogą sami ją czytać. Książki Neli z jakiegoś powodu stały się bestsellerem w Polsce. Są niezwykle interesujące i budzą chęć podróżowania z dziećmi. Mały podróżnik ma wyjątkowy dar opowiadania historii i rozmawia z dziećmi w sposób, który najlepiej rozumieją.

Z kolei nagrody dla starszych uczniów – szóstej, siódmej i ósmej klasy – to głównie bestsellery fantastycznej literatury młodzieżowej, książek przygodowych i moralnych z wątkami pierwszej miłości. Istnieją również książki non-fiction, które pozwalają nastolatkom rozwijać zainteresowanie danym przedmiotem lub które służą jako źródło wiedzy w trakcie roku szkolnego. Książki poruszają nieco poważniejszą tematykę.

Książki na nagrody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Tytuły dla uczniów szkół średnich to oczywiście książki, które mogą już zawierać bardzo poważne tematy, w tym elementy przeznaczone dla osób starszych. Tutaj rządzi także literatura młodzieżowa z najważniejszych międzynarodowych kombinacji, w tym słynne „Gwiazd naszych wina” Johna Greena lub „Morze spokoju” Katji Milay – książka, która pokazuje nie tylko niezwykle piękną miłość, ale także wiele wątków i trudnych tematów wywołać cały szereg różnych emocji. Książki są interesujące i poruszają dojrzałe tematy. Często pozwalają nastolatkom utożsamiać się z jakimś tematem, co pozwala im łatwiej sobie poradzić z wymagającym okresem buntu i dojrzewania.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com